Avansează lucrările pe drumul județean dintre Zalha și Cernuc

Președintele Consiliului Județean Sălaj, Dinu Iancu-Sălăjanu, a vizitat șantierul DJ 108S: Zalha – Bezded – Cernuc, unde sunt în plină derulare lucrările de modernizare.

"Am constatat cu bucurie că lucrările avansează rapid, respectând cele mai înalte standarde de calitate. Grație eforturilor susținute și profesionalismului constructorului, încă un drum județean va fi finalizat înainte de termen, oferind condiții excelente de circulație", a punctat Dinu Iancu-Sălăjanu.

Toate podețele transversale au fost executate, pentru ca în perioada următoare să fie finalizate lucrările la poduri.

În prezent, se lucrează la terasamente și consolidări, la elementele de scurgere a apelor pluviale și se intervine pentru realizarea căilor de acces la proprietăți în intravilanul localităților.