În atenția reprezentanților tuturor minorităților religioase, lingvistice, etnice și culturale din județul Sălaj. Programul Europa pentru cetățeni – Măsura 2.3. Proiecte ale organizațiilor civile – căutare parteneri

Laterna Magica – o organizație nonprofit din Budapesta (Ungaria) - caută parteneri pentru un proiect în cadrul Măsurii 2.3 Proiecte ale organizațiilor civile. Proiectul cu titlul ”COLORFUL EUROPE. Celebration of Minorities” se adresează grupurilor minoritare din Europa (religioase, lingvistice, etnice, culturale) pentru a consolida cetățenia activă și a promova dezbateri legate de statutul minorităților în societățile europene.

Mai multe informații aici.

Potențialii parteneri interesați de cooperare sunt rugaţi să contacteze direct organizația.