Vizite pe șantierele drumurilor județene 108A și 191D

Președintele Consiliului Județean Sălaj, Dinu Iancu-Sălăjanu, a făcut, astăzi, o nouă vizită în teren pentru a constata stadiul lucrărilor de reabilitare pe șantierele DJ 108A: limită județ Cluj - Bogdana și DJ 191D: Tusa - limită jud Cluj.

"Continuăm să monitorizăm ritmul de lucru și modul în care constructorii intervin pe drumurile județene aflate în șantier. Am constatat cu bucurie că pe ambele rute pe care am fost astăzi se lucrează într-un ritm susținut. În ciuda marilor provocări cu care s-a confruntat antreprenorul, lucrările de reabilitare și modernizare a DJ 108A sunt în curs de finalizare. În ceea ce privește drumul de la Tusa spre Vânători, până în prezent a fost respectat graficul asumat, urmând ca săptămâna viitoare să analizăm la fața locului, împreună cu constructorul, ce se impune în continuare", a declarat Dinu Iancu-Sălăjanu.