Președintele CJ Sălaj, în vizită de lucru pe șantierul DJ 109E

Președintele Consiliului Județean Sălaj, Dinu Iancu-Sălăjanu, a fost prezent, astăzi, pe șantierul DJ 109E: Rus - Buzaș - Lozna - DN 1H, pentru a verifica stadiul lucrărilor de reabilitare și modernizare a tronsonului în lungime totală de 34,56 km.

"Sunt foarte mulțumit de mobilizarea constructorului, precum și de progresul lucrărilor. Echipele lucrează intens, în ciuda problemelor cu care s-au confruntat în ceea ce privește conductele de alimentare cu apă și de canalizare amplasate la adâncimi mai mici decât prevăd normativele. Ritmul foarte bun în care se intervine ne dă încredere că obiectivul de investiții va fi finalizat înainte de termenul prevăzut în contract, având astfel certitudinea că ne vom încadra în perioada de programare aferentă Programului Operațional Regional 2014-2020", a precizat Dinu Iancu-Sălăjanu.