Delegație Erasmus, în vizită la CJ Sălaj

Consiliul Județean Sălaj a fost, astăzi, gazda unui grup de cadre didactice din Anglia, Spania și Italia, însoțit de reprezentanți de la Grădinița cu Program Prelungit „Ion Creangă” Zalău, județ Sălaj. Vizita s-a desfășurat în cadrul proiectului Erasmus+ "Europa prin ochii mei", pe care grădinița din Zalău îl derulează, în această perioadă, în parteneriat cu unități de învățământ din cele trei state europene.

Oaspeții au fost întâmpinați de vicepreședintele Cristian-Claudiu Bîrsan, care le-a făcut o scurtă prezentare a Consiliului Județean Sălaj, vorbindu-le despre atribuțiile instituției, precum și despre proiectele educative, sportive și recreative pe care instituția le derulează pentru tineri și pentru comunitățile locale.