Iată, vin colindători!

Începând de astăzi și până în 21 decembrie, cete de colindători din întreg județul vestesc, la sediul Consiliului Județean Sălaj, Nașterea Mântuitorului Iisus Hristos.

Peste 5.000 de mesageri ai bucuriei din grădinițe, școli și licee, copii și adulți din centrele sociale, precum și sportivi legitimați la cluburile finanțate din bugetul județului sunt așteptați, și în acest an, să aducă atmosfera sărbătorilor și să primească surprize dulci din partea lui Moș Crăciun.

Se vor bucura de darurile Moșului și cursanții Centrului de Cultură și Artă al Județului Sălaj.

De asemenea, până în 21 decembrie, Consiliul Județean își deschide larg porțile și în intervalul orar 16.30-17.30, când copiii însoțiți de părinți pot admira curtea împodobită în spiritul Crăciunului.